Positiivse vaibiga uustulnuk

Mõista- mõista, mis see on? Seest suurem kui väljast ning toob alati Gerli Padari näole laia naeratuse?

Gerli Padari pilk on Nissan Juke peal olnud juba kümme aastat. Alates sellest hetkest kui esimene Nissan Juke linnapilti jõudis. “Juba siis ma mõtlesin, et ma tahan ka endale seda autot,” meenutab ta. Üsna varsti ostis sõbranna endale Nissan Jukei ning Gerli sai sellega ka sõita. “Mulle hullult meeldis!”

Kui Gerli läks koos tütre Kamillaga uuenduskuuri läbinud Nissan Jukeile järgi, et sellega mõned päevad lähemalt tutvust teha oli tütrel peas vaid üks mõte - palun tee nii, et see oleks punane! “Ja oligi,” ütleb Gerli rahulolevalt. Jah, Gerlile meeldivad ilusad autod. “Linnapildis jääb ju ka pilk ikka sellise autode peale, mis on eelkõige ilusad,” selgitab ta. 

Parimad ideed ja kvaliteetaeg

Auto on Gerli peres väga tähtsal kohal. “Eks mu elukutse on ju ka selline, et tuleb olla pidevalt teel.” Gerli räägib, kuidas ta teab artiste, kellel tegelikult polegi lube, kuid talle just meeldib endale ise sõita. “Sõidu ajal on nii hea keskenduda, mõelda oma mõtteid. Autos on sündinud siiani minu kõige paremad ideed.” Justnimelt autos pidasid Gerli ja Martin Parmas ka oma pikemad vestlused suhte algusajal ning õppisid teineteist tunda, kuna Tartu-Tallinn maanteed tuli tol ajal päris palju läbida. “See oli aeg, kus me praktiliselt elasimegi autos. Auto on meie peres alati olnud väga tähtsal kohal ja on ka edasipidi.”

Kuna sõitmist on Gerlil tõepoolest palju- esinemised erinevates Eesti otsades, pluss võistlustantsuvõistlustel esinemised üle Euroopa, kus Martin omakorda kohtuniku rollis ja nende vanem tütar Amanda tipptantsijana võistleb, on ka autole seatud keskmisest kõrgemad ootused. Kütusekulust tähtsamaks peab Gerli istmeid. “Kõige olulisem on mugavad istmed. Ma tahan väga, et mul oleks autos mugav olla. Et ei oleks nii, et peale kolmetunnist sõitu Eestis või kaheksa tundi kestnud sõitu Leetu on keha kange ja füüsiliselt ebamugav olla.” Gerli ütleb, et on lühikest kasvu ning seetõttu jäävad osade autode istmed, mida piisavalt reguleerida ei saa, tema jaoks ebamugavateks. Juke istmed sai ta aga täpselt enda järgi sättida. Gerli võrdleb head autot kvaliteetsete jalanõudega. “See on nagu heade jalatsitega-  need peavad väga hästi istuma, et sa saaksid oma vajalikud sooritused maksimaalselt teha.”

Üks oluline nõudmine on Gerlil veel- hea helisüsteem. “Ma kuulan väga harva muusikat või ka lihtsalt raadiot, aga kui ma seda teen, siis peamiselt jääb selleks aega autos ja need hetked võiksid siis ju olla ka kvaliteetsed.” Nissan Juke helisüsteem oli Gerli jaoks lausa üllatavalt hea. “Juke helisüsteem on võimas- Bose kõlarid olid otse kõrva ääres, sest need on ehitatud kavalalt peatoe sisse. Autot valides on see väga suureks plussiks minu jaoks.”

Esimene väljakutse autole

Artistile ja emale kohaselt peab Gerli auto mahutama palju. “Nissan Juke on seest suurem kui väljast ehk ta ei tundu väljastpoolt üldse nii suur, kui ta tegelikult seest on.” Gerli esitas Jukele juba esimesel päeval suure väljakutse. “Sõitsin poodi ning ostis hunniku rohelisi lopsakaid taimi. Kõik mahtusid kenasti pagasiruumi ära. See mahutab ikka väga korralikult,” ütleb ta.

Lisaks särtsakale välimusele oskab Gerli hinnata ka turvalisust. “Funktsioon, mis ei lase piirjoontest üle sõita, on väga äge ning ka võimalus panna paika ohutu kaugus eessõitva autoga. Sellised võimalused tekitavad suurema turvatunde, eriti just maanteedel.” Lisaks köidab Gerli meeli Nissani äpp. “Kohe kui näiteks mõni pereliige ületaks mu autoga kiirust, tuleks mulle sellest teavitus või kui ta näiteks sõidaks kuskilt piirkonnast välja, saaksin sellest samamoodi teada. See oleks tegelikult väga praktiline,” ütleb ta.

Mida aga Gerli isegi oodata ei osanud, kuid mis talle eriliselt muljet avaldas, olid pehmemast kangast salongidetailid. “Need kohad, mis muidu on autos plastikust või nahast nagu armatuurlaud ja uksedetailid, olid uuel Nissan Jukel hoopis kangast. See tegi auto nii mõnusalt hubaseks.” Aga tegelikult on nii, et juba Nissan Jukei eemalt nähes tuleb Gerli näole naeratus. “Alati kui ma Nissan Jukei näen, siis see paneb mind naertama. Ta loob kohe sellise positiivse vaibi.”